raz, dwa, trzy ... baba jaga patrzy ...

wtorek, 4 maja 2010

mydełka filcowe

No i już po długim weekendzie na działce. Deszczowo było, więc niewiele zdziałałam w ogródku. Tyle w tym dobrego, że domek doprowadziłam do użytku po zimie. A wieczorami trochę filcowałam :) Zrobiłam w zasadzie półfabrykaty do dalszej przeróbki, więc kwiatkowe kolczyki na razie nie nadają się do pokazania.

Zrobiłam też dwa mydełka filcowe. Mydło jest obfilcowane, powstała jakby myjka, która będzie się kurczyć w miarę zmydlania środka.Eksperymentowanie jest fajne :) To moje pierwsze próby, więc mają sporo niedociągnięć, ale będę ćwiczyć dalej, bo pomysł mi się bardzo podoba.

10 komentarzy:

 1. fajny pomysł! ciekawe jak się będzie sprawowało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł ..... na pewno się sprawdzi w ,,mydleniu,, chociaż mnie by było żal używać takiego ,,filcowego mydełka,,.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze można "to" co zostamie (z resztką mydła w środku) zawiesić w szafie w charakterze pachnidełka. Będzie pachniało przez jakiś czas lawendą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. zeby tak chociaz odrobine miec takiego talentu do filcowania jak masz Ty to bylaby jakas odrobina sukcesu...

  ps. a myjki fajne ;) bardzo oryginalne... nie widzialam jeszcze u nikogo takiego czegos ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chodzą za mną takie mydełka od prawie roku i jakoś się za nie zabrać nie mogę :) Twoje wyszły śliczne, zwłaszcza pierwsze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsze ma super wzorek, choć do samego pomysłu filcowanych mydełek jakoś nie mam przekonania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałam. Świetne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Melduję, że myjki sprawdzają się znakomicie :) i już są w użyciu. W ten weekend na działce postaram się udziubać kolejna. Będę miała na prezenty, bo okazji w maju mam mnóstwo

  OdpowiedzUsuń
 9. a można zapisać, jak ty to zrobiłaś? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mydełko owijam czesanką tak, aby włokna wełny się krzyżowały. Układam wzór i moczę ciepłą wodą. Potem trę lekko, aby wełna się "złapała" i masuję tak, jakbym myła ręce mocząc pod kranem co jakiś czas. Mydło się pieni i filcuje czesankę. Można też na początku zrobić lekki prefilc.
  Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń